Przeznaczenie?

Przeznaczenie?

Czy jest w ogóle coś takiego? A może światem rządzi przypadek?
Zastanawiam się nad rolą przypadków w życiu człowieka. Czy rzeczywiście różne rzeczy dzieją się w danym czasie i miejscu zupełnie przez przypadek? Czy ważne, decydujące momenty w naszym życiu mają miejsce przypadkowo, a może dokładnie w danej chwili miały się wydarzyć i ciągną za sobą masę innych, również zaplanowanych zdarzeń, które splatają się w jedną wielką, dokładnie zaplanowaną przez nasz los całość?

A może przeznaczenia nie ma, może to wszystko tylko przypadek? 

Wyobraź sobie szczęśliwe małżeństwo, ludzi kochających się, mających dzieci. Wyobraź sobie, że spotkali się takim zupełnym przypadkiem np. w szkole, gdzie zaczęli rozmowę, a że rozmawiało im się dobrze wymienili się telefonami lub poznali się w autobusie, gdy zapytał o godzinę. A teraz wyobraź sobie, że jedno z nich nie przyszło tego dnia do szkoły lub zwyczajnie spóźniło się na autobus. W obu przypadkach nigdy się nie spotkają, nie zakochają się, nie będą mieć dzieci. Jeśli ich spotkanie było zwykłym przypadkiem i jeśli nie doszłoby ono tamtego dnia do skutku.
On podszedłby do innej dziewczyny, lub w autobusie zapytał innej o godzinę.
Ci ludzie pozostaliby samotni lub byliby teraz w związkach z osobami, z którymi niekoniecznie byliby szczęśliwi.

A jeśli przeznaczenie istnieje?

To ci ludzie i tak się spotkają, i tak w końcu ze sobą będą. Mimo przeciwności losu, mimo mijania się, bycia w innych związkach, spotkania się po 20 latach. Mimo różnych innych przyczyn oni w końcu się poznają w innych okolicznościach ale jednak się spotkają. Wydaje mi się, że każdy z nas ma przeznaczona osobę. Może nie każdemu dane jest być w szczęśliwym związku.
Ale patrząc na miłość, na dwoje ludzi, którzy się kochają i znając historie ich pierwszego spotkania nasuwa się myśl właśnie o przeznaczeniu, bo właśnie to przeznaczenie musiało doprowadzić do ich spotkania.

Wydaje mi się, że wszystko ma jakiś powód. Czasami coś co się kończy daje nowy początek czegoś dobrego. Nic nie dzieje się przez przypadek. Patrząc wstecz widzę, że dzięki niektórym poznanym przypadkowo czy też nie osobom, różnym wydarzeniom bardzo dużo się nauczyłam, poznałam innych ludzi i popełniam mniej błędów, ale jesteśmy tylko ludźmi i mimo wszystko, każdy z nas je popełnia."Stworzeni dla siebie zejdą się prędzej czy później."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 SERAFIN , Blogger