Czym jest szczęście?


#Czym jest szczęście? 

Przyszedł czas na notkę taką ode mnie. Gdzie mogę wyrazić własne zdanie i powiedzieć czym według mnie jest jedna z najważniejszych wartości w życiu. Czyli SZCZĘŚCIE. Każdy z nas ma własną definicję szczęścia. Dla jednego to kasa, bycie znanym i lubianym itp.. A dla innego szczęście to miłość, rodzina, przyjaciele, ludzie. Ci którzy są obok, Ci którzy sprawiają że się uśmiechasz, że widzisz sens by wstać rano z łóżka. Jestem typem człowieka, który lubi dobry kontakt z ludźmi. Jestem taka, że gdy ktoś poświęci mi większa ilości czasu to zaczynam się przywiązywać. A przez to dość łatwo mnie zranić.

A więc czym dla mnie jest szczęście?


Mieć rodzinę, na która zawsze mogę liczyć. Osobę, która jest zawsze obok, mimo setek kłótni, nieprzespanych nocy, litrów wylanych łez. Gdy powiesz że wszystko jest, że tak brzydko powiem do dupy, ona mimo swoich problemów zrobi wszystko by zobaczyć szczęście w Twoich oczach, by poprawić Ci humor i sprawi że wszystko nabiera sensu. Dla jednych szczęście to chwilowa iluzja. Chwila uśmiechu spowodowana jednym wydarzeniem. Szczęścia nie da się opisać naukowymi definicjami. Jest to po prostu stan, kiedy jest nam dobrze.

Co daje mi szczęście?


Szczęście daje mi spędzanie czasu z przyjaciółmi, znajomymi. Chwile gdzie mogę być sobą. Wyjść na środek ulicy, włączyć disco polo czy cokolwiek innego i śpiewać. Nie udawać kogoś, kim nie jestem. Nie stać pod ścianą i nie patrzeć jak inni się uśmiechają. Halo!? Jak inni mogą być szczęśliwi to dlaczego ja nie? Przez jeden upadek, przez jednną malutką klęskę? Ludzie! Szczęściu trzeba pomagać.

Jestem pesymistka i we wszystkim widzę problem, więc dość ciężko jest mi pisać o byciu WIECZNIE szczęśliwym. Jednak warto żebyśmy nauczyli się cieszyć z rzeczy nawet na pozór nieistotnych, takich jak ładna pogoda, czyjś uśmiech. Nie brać życia na poważnie! Oczywiście w granicach rozsądku. Nie bójmy się uśmiechać do.nieznajomych. Idziesz z rana na autobus ze słuchawkami w uszach stoisz i czekasz . Wydaje się być już to rutyną, zwykłe monotonne, nudne czynności. A teraz spójrz na to w ten sposób. Włączasz wesołą piosenkę, słuchawki w uszy i idziesz! Uśmiechaj się, mów dzień dobry! Spraw by twój dzień był lepszy niż poprzedni. Róbmy wszystko byśmy byli szczęśliwi, pomimo problemów.

Ja jako kobieta dość często wymyślam sobie problemy, po czym potrafię płakać całą noc, ale uwierzcie. Nie warto. Nie chodzi mi o to, żebyście na siłę się uśmiechali! Nie, nie! Ale gdy ciągle będziecie się dołować, wmawiać, że ciągle jest coś nie tak nie zajdziecie daleko!

A teraz śmiało! Uśmiech i przed siebie ! Na pewno wyjdzie wam to na dobre!2 komentarze:

Copyright © 2014 SERAFIN , Blogger