Jesteś warta milionów...

"Jesteś warta milionów on uczucia daje grosze..."


Dziś dzień Kobiet, właśnie to skłoniło mnie do napisania takiej notki. Ostatnio wiele słyszy się o toksycznych związkach, że mężczyźni tracą szacunek do kobiet. Czym to jest spowodowane? Może Ty sama nie masz szacunku dla siebie? Nie doceniasz tego kim jesteś? 

Widziałam parę razy sytuację gdzie dwoje młodych ludzi się kłóciło. Leciały dość ciężkie słowa. Jaka to ona nie jest, czy co ona nie robi.
"Nie chce Cie znać"
"Zniszczyłaś mi życie"
I wiele innych, ale postanowiłam sobie, że na tym blogu nie będę używała brzydkich słów :) 

Czy naprawdę uważacie, że facet, który mówi do Was w ten sposób, jest warty czegokolwiek? 

Od dawna krąży po sieci obrazek, na którym widać szczęśliwą parę staruszków gdzie napisane jest "Dlaczego starsi ludzie są ze sobą po kilkadziesiąt lat? Bo żyliśmy w czasach gdzie naprawiało się to co było zepsute, a nie wyrzucało" Czy coś w ten deseń. 
Być może jestem staroświecka, ale ja łatwo nie odpuszczam. Gdy mi na kimś zależy, walczę do samego końca. Wiem, że czasami boli, ale walczę. Wtedy muszę wiedzieć czy warto jest o tą osobę walczyć. Trzeba wiedzieć z kim da się to w ogóle naprawić, a z kim nie! Jeżeli facet Cię nie szanuje to przestań łudzić się, że on się może zmienić. Przestań żyć jakimikolwiek złudzeniami. On nie będzie inny! Po co masz z nim być i łudzić się, że będzie dobrze?! Że się zmieni? Że zacznie Cie szanować. 

Im dłużej, tym trudniej. 


Na cholerę męczyć się w związku z kimś kto Cię nie szanuje. Nawet jeżeli on się zmieni to nie jest odpowiedni facet dla Ciebie – pomyśl sobie co będzie później jeżeli po roku związku już dzieją się takie rzeczy to czy są szanse, że się to zmieni? 
Nigdy nie pozwól aby jakiś facet traktował Cię w sposób taki, w jaki Ty nigdy  nikogo byś nie traktowała i w jaki nie chciałabyś być traktowana. Jesteś młoda, masz całe życie przed sobą! 
Nie marnuj czasu na kogoś kto Cię nie szanuje, nie kocha i w ogóle. Na pewno zasługujesz na faceta, który będzie Cię szanował. Szanuj samą siebie… jeżeli pozwalasz sobie by ktoś Cię traktował w inny sposób niż byś tego chciała to znaczy, że sama do siebie nie masz szacunku! 
Mówi, że Cie kocha, a jednocześnie nie raz Cie skrzywdził, a Ty nadal go kochasz? Nadal Ci na nim zależy? Zastanów się czy to na pewno MIŁOŚĆ, czy warto? Czy jest sens być z człowiekiem, który Cie nie szanuje. Który, może się nigdy nie zmienić. Zastanów się, czy nie jest to przyzwyczajenie. Był, bo był. TYLE. Boisz się zostać sama, a nie powinnaś. Nie docenia Cię? Nie walczy o Ciebie? Nie szanuje? ODPUŚĆ. Nie ten, to następny. Bądź szczęśliwa z kimś kto Cie kocha i szanuje.

WSZYSTKIM KOBIETOM Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA ŻYCZĘ PRZEDE WSZYSTKIM SZACUNKU! BY WASI FACECI DOSTRZEGLI JAKI MAJĄ SKARB! :)


7 komentarzy:

  1. Masz racje. Wydaje mi się, iż toksyczne związki tworzą się przez to, że najczęściej kobieta ulega, uważa się za najgorszą i daje się tak traktować. Powinniśmy znać swoją wartość, każdy ma jakieś dobre i złe strony.
    Widziałam ten obrazek, i on mówi sam za siebie. Jest w 100% prawdziwy!
    Świetny pomysł na posta!

    Zapraszam ---> http://hot-schot.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Za to jeżeli kobieta rani faceta, to trzeba iść za nią, bo z was są przecież takie skarby, że tylko kobieta może przebierać w facetach. Facet to cham i prostak. Kobiety też się nie zmieniają, a nawet są gorsze :) Do garów!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale nie wrzucajmy zaraz wszystkich do jednego worka ;)
      Z racji tego, że jestem dziewczyną napisałam akurat o facetach, bo najczęściej takie sytuacje widziałam, co nie znaczy, że od razu sądzę, że wszyscy są tacy sami a MY jesteśmy święte. Nie, nie. My też popełniamy błędy. Faceci też jeżeli widzą, że nie warto, niech odpuszczą, proste i logiczne :)

      Usuń
    2. Sprzeczasz się sama ze sobą. Porównujesz siebie i popierasz dawne poglądy na temat związku- iż należy o miłość walczyć. Teraz twierdzisz, że jak facet dojdzie do wniosku, że nie warto to należy postąpić jak kobieta może.
      Akurat w tym wpisie wrzuciłaś wszystkich facetów do jednego worka. Nie każdy mężczyzna, który zranił swoją kobietę nie ma możliwości poprawy. Nie jest mowa o chłopczykach, którzy są niedojrzali do związku, ale mowa o facetach. Jeżeli oboje mają wspólną historie to jakoś ona też ich trzyma, ale gdy mężczyzna się zmotywuje to może nawet więcej od kobiety, która ma na głowie wszystko- wygląd, dzieci, prace/szkołę, zazdrość o koleżanki, zadbanie paznokci etc. Wiele ludzi jest zdania, że to kobiety częściej zdradzają mężczyzn. Zdań jest tyle, ile ludzi na świecie, ale to miłość powinna wygrywać... a dopiero po wybaczeniu, zrozumieniu i daniu komuś szansy można poczuć, czy to jest ta prawdziwa miłość. Miłość nie zostawia drugiej osoby w dołku. Powtarzam, że pisze o dojrzałych osobach, gotowych na miłość.

      Usuń
    3. Chyba nie do końca się rozumiemy. Ja w tym poście napisałam akurat o stosunku faceta do kobiety, bo akurat ja spotkałam się z taką sytuacją. Więc to był przykład :)
      I nie nie sprzeczam się sama ze sobą, bo również uważam, że powinno się walczyć o miłość. Ktoś popełni błąd dajmy mu szanse, niech naprawi, albo zacznijcie od nowa. Ale czasami nie warto, jeśli jedna z osób(już nawet nie dziele na kobiety i mężczyzn) nie ma szacunku do drugiej z osób, zraniła, albo zrobiła po raz kolejny coś czego nie można wybaczyć, to proste i logiczne, że najlepiej jest wtedy odpuścić.
      Jeżeli ktoś nie ma do nas szacunku, nie zawsze jest to bez przyczyny, akurat tutaj miałam na myśli szanujące się dziewczyny, które są traktowane przez chłopaków własnie tak a nie inaczej. Akurat ja zawsze walczyłam jeśli na kimś lub na czymś mi zależało. Nie raz bolało itd, ale walczyłam, bo jestem takiego zdania, że należy walczyć o miłość. Ale w granicach rozsądku, bo jeśli my walczymy, a ktoś nie ma do nas szacunku, ma nas totalnie w dupie itd, to czy warto? tak jak napisałam, trzeba wiedzieć czy jest sens walczyć, jeśli nie to należy odpuścić i pogodzić się z tym, że tak miało być, a jeżeli jest to prawdziwa miłość wybaczy się najgorszy błąd. Skończyłam. :)

      Usuń
  3. Ja nie wyobrażam sobie żyć w związku z osobą, która mnie nie szanuje. Związek ma być oparty na miłości, zaufaniu i trosce o drugą osobę. Uważam, że życie jest zbyt krótkie, by spędzić je u boku kogoś, kto nas ogranicza :)
    Natforart klik

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 SERAFIN , Blogger