Nie patrz w tyl

NIE PATRZ W TYŁ - Było minęło

Według mnie wszystko ma swój początek i koniec. Coś się kończy coś się zaczyna. Często jakiś zły koniec, daje lepszy początek czegoś nowego. 
Rozumiem w stu procentach ludzi, którzy tęsknią za przeszłością. Być może wtedy właśnie byli szczęśliwi, może właśnie wtedy mieli przy sobie osobę, którą kochali, która sprawiała, że czują się ważni, potrzebni. 
Żyją w przeszłości. Codziennie wspominają wydarzenia, ludzi, nie myśląc o tym co jest tu i teraz.
Robiłam tak samo, ale czy warto?

Teraz widzę, że nie warto. Nie warto ŻYĆ przeszłością. Oczywiście, warto jest wspominać jeśli to sprawia, że się uśmiechamy. Ale nie warto siedzieć w przeszłości i liczyć na to, że coś będzie jak kiedyś. Nie łudźmy się, nigdy nie będzie. Ludzie przychodzą i odchodzą z naszego życia. Jedni na zawsze, jedni chwilowo. Zbyt częste wspominanie doprowadza nas do takiego stanu, że nie chcemy by cokolwiek się zmieniło, chcemy, żeby teraz było tak, jak było kiedyś, przez co nie doceniamy rzeczy, które dzieją się teraz. Coś co było, to BYŁO. Już nie wróci. Było MINĘŁO. Teraz jest TERAZ.

Wracanie do wspomnień


Myślisz, że to już koniec? Co to to nie. Wspomnień nie da się tak łatwo wymazać. Możesz usunąć rozmowy, usunąć wszystkie zdjęcia, ale nigdy nie usuniesz nikogo ze swoich myśli czy swojego serca.
Są ludzie, którzy odejdą i nawet ich nie wspominamy. Trudno, bywa. Tak miało być. Niestety, niektórzy z nas zbyt mocno się przywiązują. Strata jednej osoby, to często strata połowy szczęścia. 
Usłyszysz piosenkę, która kiedyś była "waszą". Poczujesz zapach, który kojarzy Ci się tylko z jedną osobą. Zobaczysz zdjęcia przeglądając swoją starą galerie. Czy miniecie się przypadkiem na ulicy. Bez słowa, bez uśmiechu, bez jakiejkolwiek reakcji. Boli? Prawda? 
Jeśli jest to coś na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć to wiedz, że musi do Ciebie wrócić.
Jeśli jest, źle, a wiesz, że gorzej być nie może to czego nie spróbujesz tego naprawić? Niczego nie stracisz, a możesz zyskać!

Każdy z nas na coś narzeka, że kiedyś było lepiej itd.. Ale czy robimy cokolwiek z tym co nam nie odpowiada? Nie. Bo ludzie potrafią tylko narzekać. Że za zimno, za gorąco, że ktoś jest nie miły. Ale zastanówmy się, zobaczmy swoje błędy, może przez to co robimy właśnie dlatego nie jesteśmy szczęśliwi? Przez to jacy jesteśmy, jak traktujemy innych ludzi.

Kiedyś wszystko teraz nic


Dziwie się jak z przyjaciół można stać się nikim. Kiedyś niekończące się tematy do rozmów, spotkania codzienne, a teraz zwykłe "cześć" ciężko przechodzi przez gardło. Dlaczego tak się dzieje? Nigdy chyba tego nie zrozumiem. W poprzedniej notce napisałam " Być może to czas pożera te wszystkie relacje.". Może właśnie to psuje te wszystkie przyjaźnie. Ale czy jakakolwiek przyjaźń ma koniec? Czy można od tak odpuścić sobie drugiego człowieka? 


Czekam na wasze komentarze i wysyłam buziaki. Dziękuje wszystkim odwiedzającym :) Jest już ponad 1000! :*
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 SERAFIN , Blogger