Związki, przyjaźń, życie - czyli patrz uwaznie

Związki, przyjaźń, życie - czyli patrz uważnie

Dość często osoby w moim wieku, starsze czy też młodsze pakują się w związki, które nie mają racji bytu. Mówią „Kocham Cię” mimo, że na prawdę nie kochają. Kłócą się o bzdety, drobnostki. Stwarzają problemy, których tak naprawdę nie ma. Całujemy się i nie czujemy w środku tego czegoś, jest to zwykły pocałunek. A potem zrywamy, nienawidzimy i chcemy zapomnieć. Nad wszystkimi tymi idealnymi cechami zaczynacie się zastanawiać „co ja w nim widziałam”, „gdzie ja miałam oczy”. Ludzie! powiedzcie czy warto? Warto zaprzepaścić powiedzmy znajomość, żeby „pobawić się” w miłość? Żeby później siebie nienawidzić?
Śmieszą mnie takie sytuacje gdzie dwójka 12 czy 13 latków siedzi w miejscu publicznym i niemalże pożerają siebie nawzajem. Codziennie posty na Facebooku „Kocham Cie kochanie. Ty na zawsze”, a po tygodniu czy nawet paru dniach już inna, a do niej te same słowa.

Miłość czy Zauroczenie?


Pewnie nie jedna osoba po przeczytaniu tego pomyśli „co ona może wiedzieć o miłości”. Mimo tylu lat ile mam coś jednak wiem. Zauroczenie? Patrzysz na tą osobę, ręce zaczynają się trząść, uśmiechasz się i nie wiesz co masz robić. Myślisz sobie to TEN JEDYNY, czy TA JEDYNA. Idealizujesz tę osobę, widzisz w niej tylko pozytywne rzeczy. Zauroczenie jest oparte głównie na wyglądzie. Jest wtedy, gdy nigdy nie rozmawiałeś z tą osobą, widziałaś go 2-3 razy w życiu, nie wiesz o nim kompletnie nic. 
A teraz zadaj sobie pytanie: czy gdyby zadzwonił o 4 w nocy i chciał się wyżalić, wysłuchałabyś go? Czy poświęciłabyś za niego życie? Czy byłabyś w stanie pozwolić mu odejść wiedząc, że nigdy nie będzie z tobą szczęśliwy? Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś "nie" to wiedz, że to tylko zauroczenie. Jeżeli odpowiedziałaś "tak" na wszystkie pytania - to już jest podstawa aby twierdzić, że to może być coś więcej niż zwykłe zauroczenie.

W takim razie czym jest miłość? 


Czasami przez zauroczenie nie potrafimy dostrzec osoby, która może dać nam najwięcej szczęścia. Zauroczenie całkowicie nas oślepia i nie widzimy, że szczęście mamy tuż obok. Za każdym razem gdy się z kimś kłócisz, ktoś inny Cię pociesza. Gdy płaczesz, ktoś ociera Ci łzy. Pomyśl, może warto dać tej osobie szanse? Może to właśnie miłość? Nic nie tracisz, a możesz zyskać!
Nie szukaj ideałów, bo ich nie ma.
Chyba nie ma konkretnej definicji miłości. Wydaje mi się, że prawdziwa miłość występuje raz w życiu. Potem to już tylko szukanie tej utraconej miłości. Szukasz podobieństw. W każdym słowie, czynie czy po prostu w wyglądzie. Próbujesz odnaleźć podobne cechy, ale to nigdy nie będzie to samo. Może być dobrze, a nawet bardzo, ale to nigdy nie będzie osoba, którą pierwotnie pokochałeś. Nikt, ani nic jej nie zastąpi. Ma tysiące wad, widzisz je, ale w stu procentach akceptujesz. Kochasz każdą jego wadę. Widzisz w oczach smutek, mimo uśmiechu na twarzy. Potrafisz rozpoznać, gdy coś go męczy.
To samo jest z przyjaźnią. W swoim życiu przeżyłam trochę „przyjaźni”. Bywały kłótnie, sprzeczki, momenty, gdzie  w ogóle się nie odzywaliśmy. Po czasie zobaczyłam na kim naprawdę mogę polegać. Kto jest tym prawdziwym przyjacielem. Takie osoby mogę policzyć na palcach u jednej ręki. Z roku na rok co raz bardziej zdaję sobie z tego sprawę, że ludzie w życiu są najważniejsi. Rodzina, przyjaciele. Masz przyjaciół? Dbaj o nich, szanuj, nie krzywdź, ufaj i daj zaufać sobie. Traktuj ich tak jak Ty chciałbyś być traktowany. Mów co myślisz, a nie to co chcieliby usłyszeć. SZCZEROŚĆ to podstawa wszystkiego.


ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA I PYTANIA (KLIK) :)

2 komentarze:

Copyright © 2014 SERAFIN , Blogger