Chwytaj chwile!

Chwytaj chwile! 


Po długiej nieobecności powracam!
Zwróciłam uwagę ostatnio na to, że nie mam na nic czasu. Dzieje się tyle rzeczy, że wszystko robię w biegu. Biorąc pod uwagę wszystko, nie jestem w tym sama. Żyjemy w czasach, gdzie nie mamy czasu na nic. Ogólnie ludzie w dzisiejszych czasach żyją w pośpiechu. Lecą na autobus, biegną do pracy czy szkoły, prezenty przed świętami kupują również na ostatnią chwilę

A gdyby tak zatrzymać się chociaż na chwilę? 
Odciąć się chociaż raz od rzeczywistości? Taki reset, którego każdy z nas potrzebuje. Każdy z nas ma takie miejsce w którym zapomina o Bożym świecie. Liczy się to co jest tu i teraz. Bo my tak naprawdę nie mamy czasu na to by chociaż na chwilę odpuścić, zwolnić tępo w tym szybkim świecie. Wiecznie w biegu, wiecznie nie mamy dla siebie czasu. A wystarczy na chwilę zatrzymać się i zobaczyć co nam tak naprawdę od dawna umyka. A umyka nam tak naprawdę mnóstwo rzeczy. Mamy szczęście, swoją drugą połowę, rodzinę, niesamowitych przyjaciół, a bywa tak, że czasami to wszystko zaniedbujemy. Po czasie zdajemy sobie sprawę z tego, co mieliśmy, a to przeminęło. Ludzie odchodzą, a my nie doceniliśmy tego, co mieliśmy własnie dzięki nim.

Mamy jedno życie i trzeba przeżyć je jak najlepiej. Nie przejmować się tym, że dostaliśmy mandat, zgubiliśmy jakąś rzecz albo że coś nam nie wyszło. Mandat zapłacisz, rzecz możesz kupić sobie nową, a gdy coś Ci nie wyjdzie zwyczajnie spróbuj jeszcze raz. A co jeśli w tym pośpiechu stracisz Należy cieszyć się chwilami. Tymi, które spędzamy z ludźmi, którzy nas uszczęśliwiają.
Bo czasami jedna chwila to tak na prawdę wszystko. W jednej chwili ktoś może stać się miłością Twojego życia, kimś bez kogo nie potrafisz już później życia. W jednej chwili ktoś się rodzi, ktoś umiera, ktoś może stracić cały dobytek swojego życia, albo wygrać miliony w kasynie. Wystarczy parę chwil, a życie staje się zupełnie inne.
Nie powinniśmy żałować w życiu ani jednej chwili, bo każda w naszym życiu przynosi coś wyjątkowego. Czasami jest to jakaś lekcja, a czasami motywuje nas to do życia, do dalszego funkcjonowania. Nawet w nieudanym małżeństwie, mimo potłuczonych talerzy, przepłakanych nocy, ciężkich słów przez chwilę było dobrze. Było szczęście. Było łatwo i przyjemnie.

Bo uwierzcie, życie może być łatwe jeśli potrafimy żyć chwilą. Zapomnieć wczoraj, nie myśleć o jutrze. Ciesz się tym, co masz i dbaj o to najlepiej jak potrafisz, bo szczęście jest ulotne, jak chwila. Doceniaj każdą chwilę i rób wszystko, co możliwe, żeby je chronić.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 SERAFIN , Blogger