Zacznijmy od nowa

ZACZNIJMY OD NOWA

A co jeśli mielibyśmy jeszcze jedną szansę? Jeśli mielibyśmy możliwość zacząć wszystko od nowa? Naprawić błędy, albo zwyczajnie przeżyć to jeszcze raz?
Część z nas na pewno pomyślała o tym, że nie dałaby odejść niektórym osobom. Przychodzi taki dzień, gdy ktoś bardzo nam bliski odchodzi, umiera. A my? Żałujemy każdej chwili, w której tę osobę zraniliśmy. Żałujemy, że nie mieliśmy czasu, że mówiliśmy "Później". PAMIĘTAJ, później może nie nastąpić. Pewnego dnia ta osoba odchodzi i nie nadrobisz straconych chwil.

W naszym życiu podejmujemy mnóstwo decyzji. Czasami podejmujemy dobre, czasami złe. Jednak zawsze mamy jakiś wybór. Paradoks jest w tym, że jego skutków nie da się przewidzieć. Nie cofniemy czasu, kiedy uświadomimy sobie, że popełniliśmy błąd. Błąd, który może mieć ogromny wpływ na całe nasze życie. Często zdarza mi się myśleć CO BY BYŁO GDYBY. Jestem takim typem osoby, która myśli w nadmiernych ilościach. Często nawet podczas kłótni z kimś po fakcie mówię sobie "Czy było warto?". Bardzo często, właśnie PO FAKCIE, żałuje, że coś zrobiłam. Tak samo, żałuję, że czegoś nie zrobiłam.
Czasami kompletnie nie mamy pojęcia czego tak naprawdę chcemy. Żałujemy, że kogoś poznaliśmy, ale z jednej strony zdajemy sobie sprawę, że ten ktoś nauczył nas kochać, nauczył nas być szczęśliwym, że to właśnie przy nim czuliśmy się tak wyjątkowo, inaczej.
A teraz cofamy czas, wiedząc jak się skończy, brniesz w to dalej? Mimo wszystko? Czasami zakochanie się w kimś jest jak skok do wody z wysokiego klifu: mogło, że się okazać albo najbardziej niesamowitym i najlepszym, co się kiedykolwiek przytrafiło, albo najgłupszym błędem jaki w życiu popełniliśmy. Sprawiłoby, że mamy po co żyć, albo roztrzaskałoby nas i zraniło na zawsze.
Jednak gdybyśmy cofnęli się w czasie, zrobili inaczej to owszem, moglibyśmy mieć przy sobie osoby które chcielibyśmy by były zawsze, ale moglibyśmy nie poznać niektórych osób, dzięki którym byliśmy szczęśliwi. Cofnęlibyśmy czas, ale prędzej czy później każdy z nas znów popełniłby jakiś błąd, jak nie ten, to inny. Każdy z nas popełnia błędy, rani. Ale nie bójmy się żyć. Doceniajmy ludzi, których mamy przy sobie TU I TERAZ, spędzajmy z nimi swój czas, bo może ich zabraknąć. Róbmy to co kochamy, to co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Żyjmy tak, bo w przyszłości powiedzieć, było fajnie! Bo potem zostają już tylko wspomnienia, które albo wywołują uśmiech na naszych twarzach, albo sprawiają, że myślimy o rzeczach niemożliwych. O tym, własnie jak cofnąć czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 SERAFIN , Blogger