Magia Świąt

Magia Świąt - czyli jak łatwo ją zepsuć? 

Jak ukazuje nam teraz większość reklam święta zbliżają się wielkimi krokami. Przygotowania trwają w najlepsze, w sklepach kolejki, mnóstwo ludzi, którzy ogarnięci świąteczną gorączką chodzą w poszukiwaniu prezentów.
Standardowy zestaw skojarzeń ze świętami, który kilka lat temu przeniknął do ludzkiej świadomości. W radiach All I want for Christmas, Kevin na Polscacie, reklama Coca-Coli.
Magia świąt? Czy jest jeszcze coś takiego?
Jest. Dopóki ktoś nie zacznie na to wszystko narzekać.

Zacznijmy od początku

ZASADA 1? NARZEKAJ!

Nic tak nie psuje świąt jak marudzenie i narzekanie. Ogłoś całemu światu, że w radiu po raz kolejny Last Christmas lub All I want for Christmas, które są świątecznym gniotem i nie mają ni wspólnego ze świętami Bożego Narodzenia.
Znowu Kevin?! Zdenerwuj się i obraź na cały świat, bo telewizja kolejny rok z rzędu puszcza film, który widziałeś już kilkanaście razy. Najprostsze rozwiązanie? Nie oglądaj, problem z głowy.
Znowu nie ma śniegu. Ludzie sztucznie mili. Ciąża spożywcza. I setka innych rzeczy.

ZASADA 2? Spędzanie czasu z rodziną < Komputer

Po co spędzać czas z rodziną? Siedzieć i udawać, że jesteś szczęśliwy? Nie lepiej przejść jakąś grę. Masz mnóstwo możliwości. A rodzina? Rodzina poczeka. W końcu i tak nie lubisz świąt. Olej to.

ZASADA 3? Ubierz choinkę na początku grudnia...

Do Wigilii zdąży Ci się znudzić. Po co ona tak długo stoi?

ZASADA 4? Pokłóć się z kimś

Tak to dobry pomysł! Najlepiej z mamą, tatą, rodzeństwem, usiądźcie przy jednym stole, nie odzywajcie się do siebie, nie składajcie sobie życzeń, nie dawajcie sobie prezentów. Najlepiej będzie jak będziecie udawać że wszystko jest super i będziecie SZTUCZNIE MILI. jak ta cała SZTUCZNA ATMOSFERA ŚWIĄTECZNA.

A teraz poważnie...

Teraz już wiesz, jak zepsuć święta sobie i innym. Wspaniale! Pozostała ostatnia zasada nie stosuj się do żadnej z nich. Udane święta gwarantowane. I pamiętaj - siła autosugestii jest ogromna :)

Nie chce nakładać nikomu do głowy co ma lubić czego nie. Nie każdy musi lubić święta, całkowicie to rozumiem. Ale nie powinniśmy psuć ich innym. Spróbujmy cieszyć się tym, że mamy rodzinę, przyjaciół i spędźmy te dni z uśmiechem na twarzy, bez zbędnych kłótni, narzekania i udawania.

Powodzenia!

Z Okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałabym (dość wcześnie, ale jak wszyscy to wszyscy) życzyć wszystkim, którzy czytają mojego bloga, Wesołych, spokojnych i radosnych Świąt! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 SERAFIN , Blogger