Zostawić coś po sobie

Zostawić coś po sobie

Czasami warto odpuścić, przecież po co kurczowo trzymać się czegoś co ciągle nas rani i zawodzi?
Każdy w swoim życiu miał przyjaciela. Spędzaliście razem czas, widywaliście się, rozmawialiście. Nagle przychodziła taka chwila, gdzie wszystko traciło sens, gdy potrzebowałeś obecności tej osoby, przecież miała być zawsze. I co? Była?

Czasami przyjaźń jest i trwa. Trwa wiecznie. Czasami jest i znika, być może czegoś nas ucząc. Dając cenne rady. Nie warto jest okłamywać się, że ma się tylu przyjaciół, zastanów się, czy gdy rzeczywiście potrzebowałeś pomocy czy oni byli? Czy gdy walił Ci się cały świat, ktoś przy Tobie był? Czy ktoś ocierał Twoje łzy?

Każdy potrzebuje kogoś kto się nie podda. Kogoś kto łatwo nie odpuści i nie da Ci odejść, przez jedną, małą błahostkę. Potrzebujemy kogoś, kto będzie chciał przy nas być, nawet kiedy sama nie będziesz mogła siebie znieść.
W każdym związku, przyjaźni, jakiejkolwiek relacji międzyludzkiej występują spory.
To nieprawdopodobne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mi­mo ty­lu kłótni, ty­lu
upierdli­wości. Nie ma na świecie WAŻNEJ osoby, przez którą przynajmniej raz byśmy nie cierpieli. Nawet RODZICE przecież na nich też kiedyś się złościliśmy, bo jak oni mogą nie puścić nas na dwór, późno? Co z tego? nic mi nie będzie. CHŁOPAK: czemu on jest taki zazdrosny, przecież to tylko kolega. SIOSTRA, BRAT, PRZYJACIEL, Ktokolwiek. Możecie mi wierzyć, możecie i nie oni chcą waszego dobra. Czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak bardzo drugiej osobie może na nas zależeć. Myślimy "nie chce go/jej znać" w głębi tęskniąc i myśląc co ta osoba właśnie robi, może jest inaczej? Być może się mylę.

Warto zastanowić się i zadać sobie parę ważnych pytań.
Czy rzeczywiście zależy nam na tej osobie, czy z przyzwyczajenia chcemy ją przy sobie zatrzymać.
Czy gdyby w nocy to osoba potrzebowała Twojej pomocy był byś przy niej?
Gdyby po kilkumiesięcznej ciszy powiedziała, że jest źle i musi z kimś porozmawiać,że jej Ciebie brakuje, był byś przy niej?
Gdyby była ciężko chora, był byś przy niej?

Jeśli chociaż na jedno z pytań odpowiedziałeś, że nie. Odpuść sobie. Nie warto.
Przychodzi taki czas, że zapominamy. Nie myślimy co u tej osoby słychać, co czuje, co własnie robi itd. Z czasem przecież wszystko przemija, ale są takie osoby, o których nie da się zapomnieć, nie da się z nich zrezygnować. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że każdy nas skrzywdzi, musimy tylko wiedzieć dla kogo warto cierpieć. Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś tak, walcz! Czasami warto znieść każde Cierpienie. Przecież nigdy nie zapomina się o czymś co chociaż przez chwile dawało nam szczęście. Czasem również lepiej jest zostawić po sobie tylko i wyłącznie wspomnienia.
Usiądź, pomyśl, podejmij decyzję. Na kim Ci zależy, kogo kochasz, a kto przy Tobie jest tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia.


"Czasem lepiej odpuścić. Tak po prostu, dla czyjegoś szczęścia..mimo iż wiesz doskonale, że mógłbyś mu je podarować i się nim dzielić, lecz martwisz się, że nie dasz rady i wątpisz..dlatego odpuszczasz."2 komentarze:

Copyright © 2014 SERAFIN , Blogger